Doradca zawodowy

Aktualności | Oferta | Pliki do pobrania | Strony www | Kontakt

OFERTA

1. Prowadzę poradnictwo indywidualne dla młodzieży i osób dorosłych.
  2. Organizuję zajęcia grupowe (dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalej, dorosłych). Tematyka zajęć jest związana z poradnictwem zawodowym.
  3. Pomagam w opracowywaniu indywidualnych projektów kariery edukacyjno – zawodowej.
  4. Służę pomocą w określaniu własnych predyspozycji zawodowych.
  5. Pomagam w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach edukacyjno – zawodowych.
  6. Wspieram w przygotowywaniu się do aktywności na rynku pracy.
  7. Gromadzę i udostępniam informacje zawodowe (o szkolnictwie, zawodach, rynku pracy).
  8. Wspieram rodziców zainteresowanych udzielaniem pomocy swoim dzieciom podczas podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych.
  9. Współpracuję z nauczycielami realizującymi zadania związane z poradnictwem zawodowym.
  10. Nawiązuję kontakty z instytucjami na rzecz promocji działań z zakresu poradnictwa zawodowego.

GODZINY PRACY:

Poniedziałek: 13.00 - 14.00

Wtorek: 12.00 - 14.00

Środa: 13.00 - 14.00

Czwartek: 12.00 - 14.00

Piątek: 13.00 - 14.00

Oferta dla szkół gimnazjalnych

1. Serdecznie zapraszam uczniów III klas gimnazjum na spotkania doradcze:

a) Zajęcia warsztatowe pt. ”Mój wybór, moja przyszłość” służące określeniu potencjału edukacyjno - zawodowego ucznia i pomocy w wyborze typu szkoły, zawodu.

b) Spotkanie ze szkoła ponadgimnazjalną – Zespołem Szkół nr 5 (prezentacja szkoły, warsztatów praktycznej nauki zawodu, ciekawych pracowni).

Całość spotkania w Zespole Szkół nr 5 im. M. T. Hubera to ok. 4 godz. dydaktyczne.

Możliwość skorzystania z takiego spotkania będzie po wcześniejszym telefonicznym skontaktowaniu się z naszym doradcą zawodowym Katarzyną Druczak.

2. Serdecznie zapraszam na lekcje zawodoznawczemające na celu praktyczne przybliżenie młodzieży tego, co Zespół Szkół nr 5  ma w swojej ofercie edukacyjnej. Chodzi o to, aby uczniowie podejmowali świadome decyzje, wiedzieli co wiąże się z nauką określonego zawodu, co oznacz w praktyce jego nazwa i to, czego będą się uczyć w trakcie pobytu w naszej szkole.

Lekcja zawodoznawcza może trwać 45 minut bądź 90 minut, zależnie od oczekiwań młodzieży. W kwestiach organizacyjnych proszę o kontakt.

Tematy lekcji zawodoznawczych

•  „Laboratorium elektrotechniki i elektroniki. Ćwiczenia na urządzeniach elektronicznych”

Na zajęciach będzie możliwość: wykonania symulacji programowych podstawowych zjawisk elektrycznych i magnetycznych; zapoznania się z praktycznym zastosowaniem laboratorium elektroniki analogowej do budowy wzmacniaczy i generatorów; poznania praktycznego sterowania układami elektronicznymi; zobaczenia w jaki sposób laboratorium elektroniki cyfrowej jest wykorzystywane do budowy układów mikroprocesorowych; praktycznego programowania pamięci EPROM.

•  „Zasada działania silnika spalinowego. Układy wtryskowe i zapłonowe”

Na zajęciach będzie możliwe: praktyczne popracowanie na warsztatach samochodowych; rozłożenie silników na części; wykonanie praktycznych zadań na stole ćwiczeniowym.

• „Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie”

Na zajęciach będzie możliwość: symulacyjnego przygotowania obrabiarki do pracy; poznanie procedur służących pracy na obrabiarkach; wstępne pisanie programu; prezentacja dynamiczna (podgląd wykonanych operacji i programowania obrabiarek).

• „Logistyka. Przepływ surowców w łańcuchu lotniczym”

Uczniowie podczas zajęć wezmą udział w grze dydaktycznej, która pozwoli na przybliżenie pracy logistyka, jego specyfiki. Zaproponowana gra to sposobność praktycznego znalezienia się w zawodzie logistyka.

• „Mechatronika. Roboty we współczesnym świecie”

Na zajęciach uczniowie: dowiedzą się wielu ciekawych informacji o mechatronice; poznają jej praktyczne zastosowanie mechatroniki; będą mogli popracować w pracowni mechatronicznej, wykonać przykładowe ćwiczenia; w sposób praktyczny wykonają ćwiczenia z zastosowaniem robota.