Serdecznie witamy w Zespole Szkół Nr 5 im. M. T. Hubera.

Operator obrabiarek skrawających to zawód z przyszłością - OBEJRZYJ FILM

Flying bat in a marquee
Konkurs Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" - "Promowanie kreatywności oraz innowacji i szkolnictwa branżowego"

Kibicujemy "Mechanikom' w konkursie @Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK"
Zapraszamy do oglądania oraz "lajkowania" filmu nakręconego przez naszych uczniów: Jakuba Kulasa, Kacpra Koziatka oraz Mateusza Gucwę.

Film został przygotowany na konkurs Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" Tech Lab pt. "Promowanie kreatywności oraz innowacji i szkolnictwa branżowego"

link do filmu

Targi zawodów

Już 28 lutego "Targi zawodów", zapraszamy do hali OSiR w Wałbrzychu w godzinach 9.00 - 16.00

Konferencja „Zawodowy Strzał w 10!”

Wałbrzyskie szkoły techniczne i branżowe: Zespół Szkół Nr 5, Zespół Szkół Nr 7 i Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” zapraszają w dniu 22 stycznia 2019 r. o godz. 16:00
do Starej Kopalni Cetrum Nauki i Sztuki na konferencję objętą
patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wałbrzycha
pt. „Zawodowy Strzał w 10!”

PROGRAM KONFERENCJI:

1. Zmiany w szkolnictwie zawodowym wynikające z reformy oświaty -- wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu, doradca zawodowy
  2. Znaczenie szkolnictwa zawodowego dla rynku pracy - wystąpienie przedstawiciela pracodawców - Katarzyna Kiek - dyrektor Dolnośląscy Pracodawcy, Regionalny Związek Konfederacji Lewiatan
  3. Oferta edukacyjna wałbrzyskich szkół ponadpodstawowych technicznych i branżowych
  • Katarzyna Nieć - dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu
  • Iwona Hnatiuk - dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu
  • Ryszard Janas - dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu
    4.  Plan promocji wałbrzyskich szkół technicznych i branżowych - Katarzyna Nieć - dyrektor Zespołu            Szkół Nr 7 w Wałbrzychu
    5.  Dyskusja

- Uczniowie remontują!

Od dnia 11.02.2019 r. w szkole młodzieżowej obowiązuje zmieniony plan lekcji.

Proszę o zapoznanie się z planem:)

Rekrutacja 2019

Zapraszamy!

SZKOŁA TECHNICZNA SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU!http://zs5.walbrzych.pl/pliki/rekrutacja/ogloszenie.jpg

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Cemtrum Kształcenia Ustawiczego przy Zespole Szkół Nr 5 zaprasza osoby zainteresowane kursem pedsgogicznym dla instruktorów praktycznej nauku zawodu. Rekrutacja trwa do 23.11.2018. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w siedzibie szkoły.

Rekrutacja do projektu!

Uwaga!

Zapraszamy uczniów klas III technikum do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu "Europejskie praktyki kluczem do sukcesu III". Dokumenty można składać do 23.11.2018. Tym razem czekają miejsca praktyk w: Irlandii, Hiszpanii i Włoszech.