Gala konkursu "TOP Mechanik-Operator"

13 kwietnia 2016 roku w ZS nr 5 odbyła się Gala konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator”. Konkurs organizowany był przez Fundację Alae wraz z ZS nr 5 w Wałbrzychu  i był adresowany do uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników. Uroczystość, oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczestników konkursu, swoją obecnością uświetnili: Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pan Z. Nowaczyk, Dyrektor PUP w Świdnicy Pan T. Kotlarski, Pani M. Ślusarczyk – przedstawiciel Wydziału Edukacji UM w Świebodzicach, Pani M. Adamczyk-Foryś z Klastra Edukacyjnego „INVEST IN EDU” oraz przedstawiciele firm wspierających sam konkurs jak i działania Fundacji Alae.

W konkursie udział wzięły szkoły ze Świdnicy, Dzierżoniowa, Kamiennej Góry, Bielawy i Wałbrzycha, a Jury złożone z przedstawicieli firm Segepo-refa, Optima Tools, Promont, Autocam, Technik-Serwis oraz nauczyciel ZS w Świebodzicach wyłoniło następujących zwycięzców:

T1 – klasa I technik mechanik:

I miejsce     Arkadiusz Grzegorzyca i Michał Fleszar z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce   Jakub Dobrowolski i Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

III miejsce Michał Morasz i Mateusz Pajda z ZSiPKZ w Bielawie

T2 – klasy II-IV technik mechanik:

I miejsce      Grzegorz Madaliński i Jakub Gałęza z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce     Patryk Socha i Maciej Michałowski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

III miejsce   Adrian Świerczyński i Maciej Wójciak z ZSiPKZ w Bielawie

Z1 – klas I operator obrabiarek skrawających:

I miejsce    Kacper Cyl i Patryk Franczak z ZSZiO w Kamiennej Górze

II miejsce   Dominik Piksa i Maciej Zoń z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

Z2 – klasy II-III operator obrabiarek skrawających:

I miejsce    Rafał Zieliński i Szymon Zięba z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

II miejsce   Łukasz Ferenc i Patryk Minicki z ZSZiO w Kamiennej Górze.

Nagrodami w konkursie były płatne staże zawodowe w firmie Segepo-Refa, wyjazd na Targi Metal Forum w Poznaniu, wyjazd do Centrum Guhring w Dąbrowie Górniczej, a także walizki z narzędziami i bony zakupowe Mediaexpert. Sponsorami nagród były Fundacja Alae, firma Segepo-Refa ze Świebodzic oraz firma Optima Tools ze Świdnicy.

- Szkolenie branżowe dla samochodówki

- Spotkanie branżowe

- IV Miejskie Forum Zawodowe za nami

XX DNF w Zespole Szkół Nr 5

Już w przyszłym tygodniu w Zespole Szkół Nr 5 starujemy z zajęciami w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy do zgłaszania się celem udziału w spotkaniach. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie 74 846 74 74 lub drogą mailową doradca@zs5.mail.pl

Pełna ofera

Konferencja już 10 października 2017

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Wokół zdrowia psychicznego - porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży, dorosłych", która odbędzie się 10.10.2017 o godz. 9.30 w PWSZ w Wałbrzychu. Więcej inforamcji na załączonym plakacie

NOWY PLAN OD 02.10.2017

Jest już nowy plan, który obowiązuje od 02.10.2017 r. Zapraszam do zapoznania. PLAN LEKCJI OD 02 PAŹDZIERNIKA

Zaproszenie na warsztaty

Zapraszamy uczniów  do wzięcia udziału w warsztatach „Trudne emocje – przeszkadzają czy chronią?”, które odbędą się 04.10.2017r. (9.00-12.00; 14.00-17.00) w szkole. Warsztaty „Trudne emocje – przeszkadzają, pomagają, chronią?” to już trzecie warsztaty z cyklu „Pokolenie facebooka”, które tym razem organizujemy w ramach Wałbrzyskich Dni Zdrowia Psychicznego.  W trakcie warsztatów prowadzący zaproszą młodzież w podróż po świecie ich własnych emocji.

W trackie warsztatów każda grupa sporządzi komiks, który będzie obrazować najważniejsze pojęcia i treści pojawiające się w trakcie dyskusji. Wypracowane komiksy oraz wnioski zostaną zaprezentowane w trakcie konferencji „Wokół zdrowia psychicznego – porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży i dorosłych”, która odbędzie się 10.10.2017r w Audytorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. A. Silesiusa w Wałbrzychu.

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 02.10.2017 roku:

email szkoła: szkoła@zs5.mail.pl

ZS Nr 5 Iwona Kraczkowska telefon: 531565999   adres email:kraczkowska@op.pl

ZS Nr 5 Anna Łukasiewicz telefon: 787720129 adres email: anlukasiewicz@o2.pl

ZS Nr 5 Monika Rakoczy telefon: 604480989   adres email: rakoczy.monika@zs5.mail.pl

Jest już plan ważny od 11.09

Plan zajęć dla szkoły młodzieżowej już jest. Zapraszam do zapoznania