Gala konkursu "TOP Mechanik-Operator"

13 kwietnia 2016 roku w ZS nr 5 odbyła się Gala konkursu technicznego „Top Mechanik – Operator”. Konkurs organizowany był przez Fundację Alae wraz z ZS nr 5 w Wałbrzychu  i był adresowany do uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników. Uroczystość, oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczestników konkursu, swoją obecnością uświetnili: Zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pan Z. Nowaczyk, Dyrektor PUP w Świdnicy Pan T. Kotlarski, Pani M. Ślusarczyk – przedstawiciel Wydziału Edukacji UM w Świebodzicach, Pani M. Adamczyk-Foryś z Klastra Edukacyjnego „INVEST IN EDU” oraz przedstawiciele firm wspierających sam konkurs jak i działania Fundacji Alae.

W konkursie udział wzięły szkoły ze Świdnicy, Dzierżoniowa, Kamiennej Góry, Bielawy i Wałbrzycha, a Jury złożone z przedstawicieli firm Segepo-refa, Optima Tools, Promont, Autocam, Technik-Serwis oraz nauczyciel ZS w Świebodzicach wyłoniło następujących zwycięzców:

T1 – klasa I technik mechanik:

I miejsce     Arkadiusz Grzegorzyca i Michał Fleszar z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce   Jakub Dobrowolski i Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

III miejsce Michał Morasz i Mateusz Pajda z ZSiPKZ w Bielawie

T2 – klasy II-IV technik mechanik:

I miejsce      Grzegorz Madaliński i Jakub Gałęza z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

II miejsce     Patryk Socha i Maciej Michałowski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

III miejsce   Adrian Świerczyński i Maciej Wójciak z ZSiPKZ w Bielawie

Z1 – klas I operator obrabiarek skrawających:

I miejsce    Kacper Cyl i Patryk Franczak z ZSZiO w Kamiennej Górze

II miejsce   Dominik Piksa i Maciej Zoń z Zespołu szkól Nr 5 w Wałbrzychu

Z2 – klasy II-III operator obrabiarek skrawających:

I miejsce    Rafał Zieliński i Szymon Zięba z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

II miejsce   Łukasz Ferenc i Patryk Minicki z ZSZiO w Kamiennej Górze.

Nagrodami w konkursie były płatne staże zawodowe w firmie Segepo-Refa, wyjazd na Targi Metal Forum w Poznaniu, wyjazd do Centrum Guhring w Dąbrowie Górniczej, a także walizki z narzędziami i bony zakupowe Mediaexpert. Sponsorami nagród były Fundacja Alae, firma Segepo-Refa ze Świebodzic oraz firma Optima Tools ze Świdnicy.