"Godność a zdrowie psychiczne"

W ZS Nr 5 miały miejsce dwa wydarzenia w ramach miejskiego przedsięwzięcia pt. "Godność a zdrowie psychiczne":

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży szkolnej.

Swoją tematyką warsztaty obejmowały problematykę zdrowia psychicznego człowieka, ochrony zdrowia, kształtowania zachowań i stylu życia korzystnego dla zdrowia psychicznego, rozwijania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu oraz zrozumienia i poszanowania godności osób chorych psychicznie.

Na warsztaty została zaproszona młodzież ze wszystkich wałbrzyskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i rodziców.

Konferencja obejmowała zagadnienia dotyczące aktualnych zagrożeń zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży, oddziaływań wychowawczych i profilaktycznych oraz udzielania pomocy pedagogicznej i psychologicznej uczniom w sytuacjach kryzysowych oraz dotkniętych chorobami psychicznymi.

Na Konferencję zostali zaproszeni nauczyciele wszystkich wałbrzyskich szkół oraz rodzice dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

zdjęcia z warsztatów dla uczniów dostępne są tutaj:

a z konferencji tutaj: