Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 26.09.2017 r. piętnastu uczniów z klas I A, III A: technik mechanik oraz z kl. III ZSZ: operator obrabiarek skrawających wzięło udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej z zakresu obróbki skrawaniem CNC w ramach projektu „Zawodowy Dolny Śląsk”. Uczniowie mieli okazję zamodelować przedmiot w programie Inventor 3D, a później wygenerować kody na frezarkę sterowaną numerycznie. Na maszynie nastąpiło wykonanie pamiątkowego medalu. Kolejną ciekawostką było zamodelowanie prostego detalu – wygenerowanie programu i wykonanie detalu na drukarce 3D.

XX DNF w Zespole Szkół Nr 5

Już w przyszłym tygodniu w Zespole Szkół Nr 5 starujemy z zajęciami w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy do zgłaszania się celem udziału w spotkaniach. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie 74 846 74 74 lub drogą mailową doradca@zs5.mail.pl

Pełna ofera