Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu

Wycieczka śladami księżnej Daisy

Ocena 0/5

W ramach obchodów Roku Księżnej Daisy uczniowie klasy IVBT wraz z paniami Katarzyną Redo oraz Margeritą Timoszyk wzięli udział w wycieczce do Książa, gdzie śladami pani na włościach poprowadził największy znawca naszej bohaterki - pan Mateusz Mykytyszyn.

W czasie uroczego spaceru młodzież "Mechanika" zwiedziła mauzoleum rodziny Hochbergów, udała się również na punkt widokowy. Przechadzce po parkowych alejkach towarzyszyły barwne opowieści o życiu arystokratycznego rodu, w czym duża zasługa pana Mykytyszyna, który niezwykle barwnie i zajmująco opowiadał o życiu księżnej Daisy, jej upodobaniach i działalności charytatywnej.

- To była wspaniała lekcja historii połączona z ruchem na świeżym powietrzu, bo tego dnia pogoda dopisywała wręcz wyśmienicie -, poinformowała pani Redo.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności