Czytali i promowali czytelnictwo

Ocena 0/5

Wzięliśmy udział w biciu rekordu czytania na przerwie. #przerwanaczytanie to inicjatywa promująca czytanie i rozwijanie umiejętności czytania w różnych środowiskach, w tym w szkołach, miejscach pracy i społecznościach.


Jej głównym celem jest zachęcanie ludzi do regularnego czytania i korzystania z książek jako narzędzia do zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego ,a przede wszystkim wykorzystanie przerwy, wolnej chwili na czytanie. Akcja została zainicjowana i przeprowadzona przez nauczycielki naszej szkoły, panie Kamilę Wybraniec, Katarzynę Cichowlas - Romańską oraz Margeritę Timoszyk. Bicie rekordu "Przerwy na. czytane" realizowano 5 i 6 października. Młodzież miała możliwość skorzystać z księgozbioru dostępnego w szkolnej bibliotece, własnych propozycji literackich, a przede wszystkim z tytułów oferowanych w aplikacji LEGIMI, w której mogli skorzystać z wielu propozycji za darmo, dzięki uprzejmości patronów akcji.


Akcję promowano wśród uczniów szkoły, a także nauczycieli. Uczestnicy mieli okazję regularnie ćwiczyć czytanie, co ma decydujący wpływ na umiejętności czytania, zrozumienie tekstu i szybkość czytania. Czytanie książek pomaga uczestnikom zdobywać nową wiedzę, ucząc ich o różnych tematach, kulturach i społeczeństwach. Akcja "Przerwa na czytanie" sprzyjała budowaniu relacji międzyludzkich, ponieważ ludzie mieli okazję do wspólnego czytania i dyskusji na temat przeczytanych książek. Czytanie miało wymiar relaksujący, pomagało w redukcji stresu oraz poprawie samopoczucia psychicznego. Inicjatywa ta przyczyniła się do kształtowania kultury czytelniczej w środowisku uczniowskim, zachęcając młodych ludzi do regularnego czytania i doceniania wartości książek. Akcja wpłynęła nie tylko na poprawę umiejętności czytania, ale na myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów u uczestników, co może przełoży się na zwiększoną wydajność w pracy i nauce. Jest to prosty sposób na promowanie czytelnictwa i rozwoju osobistego.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.